Juhan Hiihdot 2.3.2019

T U L O K S E T

© Kurikan Ryhti

Kilpailun sarjat: N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; N16; M14; M35; M45; M55; M65
; N18; N35; M16; M18; N20; NYL; MYL

N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heta Harju               Ilmajoen Kisailijat           4.28,5
  2. Vera Korkiakangas        Härmänseudun Hiihtäjät        4.55,6       0.27,1
  3. Pinja Kuoppala           Kauhajoen Karhu               6.34,4       2.05,9
Sarjaluettelo

M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Väinö Äijö               Kauhajoen Karhu               5.03,0
  2. Taavetti Tossavainen     Äänekosken Huima              5.07,7       0.04,7
  3. Vilho Pentilä            Kauhajoen Karhu               5.21,0       0.18,0
  4. Peetu Mukkala            Seinäjoen Hiihtoseura         5.45,1       0.42,1
  5. Lenni Riutta             Härmänseudun Hiihtäjät        5.56,0       0.53,0
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilja Kurunmäki          Seinäjoen Hiihtoseura         4.00,3
  2. Vilma Pentilä            Kauhajoen Karhu               4.52,6       0.52,3
 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Fanni Mäki-Jyllilä       Kurikan Ryhti                 7.02,1       3.01,8
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalle Huhdankoski        Kortesjärven Järvi-Veikot     3.37,4
  2. Otto Granqvist           Vaasan Hiihtäjät              3.52,6       0.15,2
  3. Arvi Riutta              Härmänseudun Hiihtäjät        3.57,8       0.20,4
  4. Leevi Kiukkonen          Kauhajoen Karhu               4.19,3       0.41,9
  5. Jussi Niemelä            Kauhajoen Karhu               4.26,0       0.48,6
  6. Juho Puumila             Jalasjärven Jalas             4.34,5       0.57,1
  7. Veikka Mukkala           Seinäjoen Hiihtoseura         4.48,4       1.11,0
  8. Jaakko Puumila           Jalasjärven Jalas             5.11,8       1.34,4

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aliisa Riippi            Seinäjoen Hiihtoseura        11.04,3
  2. Fiia Karjanlahti         Ilmajoen Kisailijat          12.46,3       1.42,0
  3. Neea Lindroos            Noormarkun Nopsa             12.52,1       1.47,8
  4. Viola Kurunmäki          Seinäjoen Hiihtoseura        13.46,7       2.42,4
  5. Saana Kuoppala           Kauhajoen Karhu              14.42,9       3.38,6
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalle Tossavainen        Äänekosken Huima              9.26,0
  2. Lauri Peura              Kauhajoen Karhu              11.12,4       1.46,4
  3. Otto Niemelä             Kauhajoen Karhu              11.14,6       1.48,6
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olivia Kumara            Vähänkyrön Viesti            10.12,5
  2. Serafina Karjanlahti     Ilmajoen Kisailijat          11.23,9       1.11,4
  3. Aino Huhdankoski         Kortesjärven Järvi-Veikot    11.42,9       1.30,4
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Siiri Peura              Kauhajoen Karhu              17.38,6
  2. Siiri Tossavainen        Äänekosken Huima             18.09,0       0.30,4
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Taneli Salminen          Noormarkun Nopsa             17.47,9
  2. Lari Riippi              Seinäjoen Hiihtoseura        20.14,6       2.26,7
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ari Orava                Seinäjoen Hiihtoseura        27.35,8
  2. Eero Lehtonen            Ulvilan Ura                  31.24,0       3.48,2
  3. Per-Anders Forsman       Vörå IF                      31.57,0       4.21,2
  4. Joel Knif                Solf IK                      32.26,8       4.51,0
  5. Ronny Österås            Kimito Sportförening         36.21,0       8.45,2
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Petri Kurunmäki          Seinäjoen Hiihtoseura        14.03,2
  2. Pasi Kohtala             Kurikan Ryhti                15.25,5       1.22,3
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Thommy Klemets           IF Fyren                     15.35,1
  2. Jens Heinonen            Solf IK                      16.25,7       0.50,6
  3. Esa Kuoppala             Kauhajoen Karhu              16.30,1       0.55,0
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markku Jauhojärvi        Kaukosen Revontulet          18.40,1
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lisa-Sofie Fabig         Noormarkun Nopsa             16.54,6
  2. Mimosa Nevala            Kankaanpään Urheilijat       19.24,3       2.29,7
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roope Lindroos           Skiteam 105                  23.31,4
  2. Elias Lehtonen           Ulvilan Ura                  24.58,8       1.27,4
  3. Akseli Latvala           Kyrön Voima                  25.45,5       2.14,1
  4. Topias Salminen          Noormarkun Nopsa             26.41,9       3.10,5
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Petteri Mattila          Teuvan Rivakka               26.01,1
  2. Jimi Aalto               NORRVALLA SKI TEAM           28.21,9       2.20,8

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sonja Katajamäki         IK Falken                    30.09,4
  2. Tuuli Raunio             Kankaantaan Kisa             32.21,3       2.11,9
Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heta Jalonen             Jämin Jänne                  28.19,7
  2. Annukka Siltakorpi       Kurikan Ryhti                28.50,3       0.30,6
  3. Jennifer Antell          IF Femman                    29.28,4       1.08,7
  4. Anna-Kajsa Lall          IF Femman                    31.05,4       2.45,7
  5. Jonna Juntunen           Kainuun Hiihtoseura          31.24,9       3.05,2

 Keskeyttäneitä   1
  -  99.  34492875  Emmi Hakomäki            Jämin Jänne
Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Timo Mantere             Ilmajoen Kisailijat          37.04,2
  2. Victor Lövdahl           IF Femman                    38.29,9       1.25,7
  3. Valtteri Markkila        Vaasan Hiihtäjät             44.50,8       7.46,6
Sarjaluettelo