Sisumaastot

Avoimet sisulisä- ja PM-maastot

Ilmoittautuneet

Avoimet pm-sisumaastot ja pm-maastot
Kurikan Ryhti
25.05.2019
M 6km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jan Kaas                         GamlakIF                  18.46          
2)   Joni Hulkko                      JalasjJa                  19.10        
3)   Antti Ranta-Aho                  VasaIS                    19.40        
N 4km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Andrea Lilja                     VasaIS                    16.09          
2)   Ritva Mäki-Mantila-Pasanen       SeinäjSU                  16.36         
3)   Soili Koivula                    SeinäjSU                  17.18         
4)   Tiina Mäki-Panula                SeinäjSU                  17.42
N joukkuekisa
1)    Seinäjoen Seudun Urheilijat            9
    (Ritva Mäki-Mantila-Pasanen 2,Soili Koivula 3,Tiina Mäki-Panula 4)         
P9 1km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ossi Kallio                      AlavU                     4.32          
2)   Niko Kytöharju                   KauhajKa                  4.34        
3)   Leevi Kiukkonen                  KauhajKa                  4.35           
4)   Väinö Keskinen                   JalasjJa                  4.37          
5)   Veikko Köykkä                    IlmajKi                   4.44          
6)   Roni Rantala                     AlavU                     4.49          
7)   Julius Syrjälä                   ÄhtU                      4.52          
8)   Roni Innanen                     KauhWi                    4.53          
9)   Max Harju                        TeuvRi                    4.54          
10)  Jussi Niemelä                    KauhajKa                  5.03          
11)  Justus Lehtinen                  KauhajKa                  5.04          
12)  Leevi Perälä                     TeuvRi                    5.12          
13)  Kaarlo Orhanen                   KurikRy                   5.12          
14)  Daniel Tuunainen                 KauhajKa                  5.15          
15)  Daniel Kilponen                  ÄhtU                      5.15          
16)  Viljo Oja-Nisula                 KauhajKa                  5.17          
17)  Topias Riskula                   TeuvRi                    5.19           
18)  Vilho Pentilä                    KauhajKa                  5.21          
19)  Tuomas Järvinen                  KauhWi                    5.21          
20)  Rauno Sulkava                    ÄhtU                      5.36           
21)  Markus Mikkola                   JurvU                     5.46          
22)  Eero Luhtanen                    JalasjJa                  5.47          
23)  Juho Mattila                     AlavU                     5.50          
24)  Viljami Antila                   JurvU                     5.50          
25)  Aatos Yli-Peltola                JalasjJa                  6.21          
26)  Jesse Rintamäki                  KauhWi                    6.41          
     Konsta Rintamäki                 KauhWi                    DNF 
P9 joukkuekisa
1)    Kauhajoen Karhu                    15
    (Niko Kytöharju 2,Leevi Kiukkonen 3,Jussi Niemelä 10)
2)    Alavuden Urheilijat                30
    (Ossi Kallio 1,Roni Rantala 6,Juho MAttila 23)
3)    Teuvan Rivakka                    38
    (Max Harju 9,Leevi Perälä 12,Topias Riskula 17)
4)    Ähtärin Urheilijat                42
    (Julius Syrjälä 7,Daniel Kilponen 15,Rauno Sulkava 20)
5)    Jalasjärven Jalas                51
    (Väino Keskinen 4,Eero Huhtanen 22,Aatos Yli-Peltola 25)
6)    Kauhavan Wisa                    53
    (Roni Innanen 8,Tuomas Järvinen 19,Jesse Rintamäki 26)              
T9 1km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Manna Keski-Kokko                JalasjJa                  4.50         
2)   Ella Mettälä                     KauhajKa                  4.52         
3)   Sini Lappalainen                 SeinäjSU                  4.54         
4)   Anna Krihvel                     AlavU                     4.54          
5)   Anni Yli-Peltola                 JalasjJa                  5.01          
6)   Alisa Koskinen                   ÄhtU                      5.01          
7)   Siiri Haanpää                    JalasjJa                  5.19          
8)   Siiri Latva-Hirvelä              KurikRy                   5.22          
9)   Reetta Hautala                   ÄhtU                      5.23          
10)  Viivi Mäntymäki                  SeinäjSU                  5.25          
11)  Sara Saarela                     JalasjJa                  5.27           
12)  Lumia Keski-Kokko                JalasjJa                  5.31          
13)  Hilla Nousiainen                 KauhajKa                  5.33          
14)  Hilda Eeli                       AlavU                     5.35          
15)  Oona Muhonen                     SeinäjSU                  5.38          
16)  Fanni Kiukkonen                  KauhajKa                  5.39           
17)  Saranna Kärki                    SeinäjSU                  5.42         
18)  Oona Lähdes                      TeuvRi                    5.43           
19)  Vera Korkiakangas                AlahKi                    5.47           
20)  Katri Uusitalo                   TeuvRi                    5.50          
21)  Miida Viinikka                   ÄhtU                      5.51         
22)  Sofia Koski                      SeinäjSU                  5.58           
23)  Justiina Koivisto                ÄhtU                      6.08          
24)  Emma Trompari                    VähänkVie                 6.21          
25)  Netta Saarela                    TeuvRi                    6.38           
     Emilia Salomaa                   KauhWi                    DNS
T9 joukkuekisa
1)    Jalasjärven Jalas                13
    (Manna Keski-Kokko 1,Anni Yli-Peltola 5,Siiri Haanpää 7)
2)    Seinäjoen Seudun Urheilijat            30
    (Sini Lappalainen 3,Viivi Mäntymäki 10,Oona Muhonen 15)
3)    Kauhajoen Karhu                    31
    (Ella Mettälä 2,Hilla Nousiainen 13,Fanni Kiukkonen 16)
4)    Ähtärin Urheilijat                36
    (Alisa Koskinen 6,Reetta Hautala 9,Miida Viinikka 21)
5)    Teuvan Rivakka                    43
    (Oona Lähdes 18,Katri Uusitalo 20,Netta Saarela 25)                   
P10 1km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Johannes Orhanen                 KurikRy                   4.33           
2)   Ilmari Saari                     ÄhtU                      4.34          
3)   Onni Antila                      JurvU                     4.35          
4)   Elmeri Turunen                   KauhajKa                  4.42          
5)   Joonatan Kotkaniemi              AlavU                     4.44           
6)   Aaro Haapamäki                   KauhajKa                  4.44          
7)   Joonas Rantanen                  AlavU                     4.44           
8)   Konsta Kalliomäki                KauhajKa                  4.44          
9)   Rasmus Takala                    AlahKi                    4.49          
10)  Iiro Soini                       KauhWi                    4.50           
11)  Juho Riihimäki                   KuortKu                   4.53           
12)  Verneri Kallioniemi              KuortKu                   4.53           
13)  Antero Yli-Peltola               JalasjJa                  4.54           
14)  Rasmus Koski                     JalasjJa                  4.55          
15)  Iisakki Säntti                   JalasjJ                   5.08          
16)  Matias Annala                    KuortKu                   5.19          
17)  Kristian Lantela                 KuortKu                   5.23          
18)  Veeti Tuomela                    KauhWi                    5.24          
19)  Matias Haavisto                  ÄhtU                      5.28           
20)  Eetu Tuunainen                   KauhajKa                  5.36 
P10 joukkuekisa
1)    Kauhajoen Karhu                    30
    (Elmeri Turunen 4,Aaro Haapamäki 6,Eetu Tuunanen 20)
2)    Kuortaneen Kunto                39
    (Juho Riihimäki 10,Verneri Kallioniemi 12,Matias Annala 16)
3)    Jalasjärven Jalas                42
    (Antero Yli-Peltola 13,Rasmus Koski 14,Iisakki Säntti 15)
T10 1km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Vilma Pentilä                    KauhajKa                  4.39          
2)   Alisa Ristiluoma                 KurikRy                   4.43         
3)   Vivian Helin                     SeinäjSU                  4.53           
4)   Aija Koivisto                    EvijU                     4.54          
5)   Elli Pihlaja                     KurikRy                   5.03          
6)   Anna-Julia Haapamatti            SeinäjSU                  5.05           
7)   Helmi Jaskari                    SeinäjSU                  5.06           
8)   Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      5.08          
9)   Martta Oja-Nisula                KurikRy                   5.15          
10)  Eevi Korpela                     KauhajKa                  5.46          
11)  Veera Luoma                      KauhWi                    5.57          
12)  Maija Tietäväinen                KauhWi                    6.05           
13)  Anniina Salomäki                 KauhWi                    6.15          
14)  Carlotta Marttunen               KauhajKa                  6.45 
T10 joukkuekisa
1)    Seinäjoen Seudun Urheilijat            15
    (Vivian Helin 3,Anna-Juulia Haapamäki 6,Helmi Helin 7)
2)    Kurikan Ryhti                    16
    (Aliisa Ristiluoma 2,Elli Pihlaja 5,Martta Oja-Nisula 9)
3)    Kauhajoen Karhu                    25
    (Vilma Pentilä 1,Eevi Korpela 10,Carlotta Marttunen 14)                
4)    Kauhavan Wisa                    36
    (Veera Luoma 11,Maija Tietäväinen 12,Aniina Salamäki 13)         
T11 1km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Minttu Saari                     ÄhtU                      4.25          
2)   Siiri Perälä                     TeuvRi                    4.31          
3)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      4.34          
4)   Aliisa Riippi                    SeinäjSU                  4.44           
5)   Mirella Kärki                    SeinäjSU                  4.47          
6)   Iines Sikkilä                    LapVi                     5.02           
7)   Iida Kananoja                    KauhajKa                  5.03          
8)   Enni Ala-Fossi                   LapVi                     5.05          
9)   Ella Järvilehto                  JalasjJa                  5.07           
10)  Sara Hirvilampi                  ÄhtU                      5.13           
11)  Olivia Laasanen                  IlmajKi                   5.20           
12)  Siiri Niemi                      KyrVoi                    5.20           
13)  Juulia Hautamäki                 SeinäjSU                  5.23           
14)  Milla Peltola                    KauhajKa                  5.24           
15)  Saara Saranpää                   SeinäjSU                  5.28           
16)  Siiri Hautala                    ÄhtU                      5.32           
17)  Saana Uitto                      KauhWi                    5.33           
18)  Saana Kuoppala                   KauhajKa                  5.33           
19)  Pinja Viinikka                   ÄhtU                      6.33           
     Janika Långsjö                   LapVi                     DNS  
T11 joukkuekisa
1)    Ähtärin Urheilijat                14
    (Minttu Saari 1,Viola Jokinen 3,Sara Hirvilampi 10)
2)    Seinäjoen Seudun Urheilijat            22
    (Aliisa Riippi 4,Mirella Kärki 5,Juulia Hautamäk 13)             
P11 1km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Eetu Muhonen                     SeinäjSU                  4.25           
2)   Santtu Mylläri                   TeuvRi                    4.29           
3)   Viljami Timo                     LaihLu                    4.36           
4)   Eetu Annala                      LaihLu                    4.39           
5)   Juuso Koski                      SeinäjSU                  4.40           
6)   Miiro Innanen                    KauhWi                    4.46           
7)   Antto Kivimäki                   KauhWi                    4.57           
8)   Arvo Yli-Peltola                 JalasjJa                  4.58           
9)   Helmeri Lonkainen                SeinäjSU                  4.59          
10)  Arttu Rintaluoma                 LaihLu                    5.03          
11)  Vilho Köykkä                     IlmajKi                   5.05           
12)  Miko Nortunen                    ÄhtU                      5.07          
13)  Atte Saarimäki                   ÄhtU                      5.20           
14)  Samuel Saari                     JalasjJa                  5.21           
15)  Joonas Saari                     JalasjJa                  5.37          
16)  Samuli Sihvonen                  KauhajKa                  5.45           
17)  Topias Uusi-Äijö                 KauhajKa                  5.45 
P11 joukkuekisa
1)    Seinäjoen Seudun Urheilijat            15
    (Eetu Muhonen 1,Juuso Koski 5,Helmeri Lonkainen 9)
2)    Laihian Luja                    17
    (Viljami Timo 3,Eetu Annala 4,Arttu Rintaluoma 10)
3)    Jalasjärven Jalas                37
    (Arvo Yli-Peltola 8,Samuel Saari 14,Joonas Saari 15)         
P12 2km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joni Haapamäki                   SeinäjSU                  8.04           
2)   Kaleva Tyystjärvi                VähänkVie                 8.44          
3)   Tatu Saarela                     JalasjJa                  9.15          
4)   Wiljam Petäys                    KauhajKa                  9.23          
5)   Samuli Rintamäki                 VähänkVie                 9.27           
6)   Severi Vuorela                   JalasjJa                  9.32          
7)   Joona Maaninka                   KauhajKa                  9.36          
8)   Verneri Turunen                  KauhajKa                  9.53          
9)   Vilho Vainio                     JalasjJa                  10.02          
10)  Alvar Autio                      KauhWi                    10.11         
11)  Nikolai Renko                    KauhWi                    10.31          
12)  Aatu Rintamäki                   VähänkVie                 11.53          
13)  Mikael Salomaa                   KauhWi                    13.16         
     Viljami Heikka                   KauhajKa                  DNS  
P12 Joukkuekisa
1)    Jalasjärven Jalas                18
    (Tatu Saarela 3,Severi Vuorela 6,Vilho Vainio 9)
2)    Kauhajoen Karhu                    19
    (Wiljam Petäys 4,Joona Maaninka 7,Verneri Turunen 8)
3)    Vähänkyrön Viesti                19
    (Kaleva Tyystjärvi 2,Samuli Rintamäki 5,Aatu Rintamäki 12)             
T12 2km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Katariina Leppäaho               AlajA                     8.49           
2)   Annu Rantala                     AlavU                     8.50           
3)   Mirva Näykki                     LapVi                     8.55           
4)   Jiina Niemelä                    IlmajKi                   9.02           
5)   Nea Haapamäki                    IlmajKi                   10.12          
6)   Sanni Aro                        KauhajKa                  11.01          
7)   Essi Kytöharju                   KauhajKa                  11.07          
8)   Vilma Tuomela                    KauhWi                    11.08          
9)   Meeri Kauppi                     KyrVoi                    11.08          
10)  Maiju Taittonen                  VähänkVie                 11.43         
P13 2km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lauri Takala                     SeinäjSU                  7.52           
2)   Oskari Raiski                    AlavU                     7.54           
3)   Veikka Ylihärsilä                JalasjJa                  8.07          
4)   Samuel Kiviharju                 IlmajKi                   8.19          
5)   Aleksi Hauhia                    SeinäjSU                  8.33          
6)   Eetu Järvinen                    AlavU                     8.43          
7)   Aaro Hölsö                       SeinäjSU                  8.55           
8)   Eetu Eeli                        AlavU                     9.01          
9)   Einari Suksi                     TeuvRi                    9.05           
10)  Henrik Lounela                   IlmajKi                   9.09         
11)  Jimi Haapamäki                   IlmajKi                   9.19          
12)  Miiko Lampinen                   TeuvRi                    9.23          
13)  Erkki Seppänen                   KauhWi                    9.43          
14)  Elias Uusi-Äijö                  KauhajKa                  11.55
P13 joukkuekisa
1)    Seinäjoen Seudun Urheilijat            13
    (Lauri Takala 1,Aleksi Hauhia 5,Aaro Hölsö 7)
2)    Alavuden Urheilijat                16
    (Oskari Raiski 2,Eetu Järvinen 6,Eeli Eetu 8)
3)    Ilmajoen Kisailiat                25
    (Samuel Kiviharju 4,Henrik Lounela 10,Jimi Haapamäki 11)         
T13 2km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Maija Kumara                     LaihLu                    8.59          
2)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     9.09           
3)   Lotta Hulkko                     JalasjJa                  9.15           
4)   Siiri Kvist                      SeinäjSU                  9.43           
5)   Ella Huuskonen                   KurikRy                   9.46          
6)   Jessy-Jasmin Seppälä             KurikRy                   9.49           
7)   Anni Rantanen                    SeinäjSU                  9.49           
8)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   9.49          
9)   Susanna Yli-Peltola              JalasjJa                  9.55           
10)  Oona-Maria Köykkä                IlmajKi                   10.00           
11)  Anniina Anttila                  JalasjJa                  10.13          
12)  Elviira Suksi                    TeuvRi                    10.17          
13)  Sorella Kärki                    SeinäjSU                  10.59          
14)  Selma Hannuksela                 AlavU                     10.59   
T13 joukkuekisa
1)    Jalasjärven Jalas                23
    (Lotta Hulkko 3,Susanna Yli-Peltola 9,Anniina Anttila 11)
2)    Seinäjoen Seudun Urheilijat            24
    (Siiri Kvist 4,Anni Rantanen 7,Sorella Kärki 13)       
P15 3km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Tommi Saarinen                   AlavU                     10.37          
2)   Otto Hirvilampi                  ÄhtU                      10.39         
3)   Topi Raunio                      KyrVoi                    11.43          
4)   Lauri Hiisvirta                  VaasVa                    11.56          
5)   Vikki Ylihärsilä                 JalasjJa                  12.16          
6)   Niko Lahdenmäki                  AlavU                     12.26          
7)   Veeti Jokela                     AlavU                     12.56 
P15 joukkuekisa
1)     Alavuden Urheilijat                14
    (Tommi SAarinen 1,Niko nLähdesmäki 6,Veeti Jokela 7)         
T15 3km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aida Koivisto                    EvijU                     12.17         
2)   Anni Takamaa                     LapVi                     13.19          
3)   Elli Seppänen                    KauhWi                    14.12          
M17 4km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Heikki Kumara                    LaihLu                    13.40          
2)   Teemu Pihlajamäki                LapVi                     14.55          
N17 4km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Selina Rintala                   SeinäjSU                  16.20         
2)   Viola Gustafsson                 KauhWi                    17.15         
M19 4km
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Petteri Mattila                  KauhajKa                  13.40          
2)   Eemeli Kumara                    LaihLu                    13.40          
3)   Frej Forsén                      VasaIS                    14.03         
4)   Santeri Leikas                   JurvU                     14.33         
5)   Mohis Ahmed                      SeinäjSU                  14.55


   
Lisää uutisia
Yleisurheilu
«  Syyskuu   »
Kategoriat